O blogu

Dlaczego i o czym

Blog B-secure. O tym jak sprawić by Twoja firma była bardziej bezpieczna  powstał przede wszystkim by promować zaniedbaną w debacie publicznej problematykę bezpieczeństwa w biznesie. Bezpieczeństwo będzie tutaj rozumiane dość szeroko i obejmie zróżnicowane perspektywy, możliwe do zastosowania dzięki odwołaniu się do interdyscyplinarnej wiedzy.

Takie ujęcie wydaje mi się niezbędne z kilku powodów:

  1. Bezpieczeństwo w swojej naturze jest złożonym fenomenem i odnosi się w zasadzie do wszystkich dziedzin naszej aktywności;
  2. Racjonalne podejście do zapewniania bezpieczeństwa organizacji wymaga holistycznego spojrzenia i rozumowania w kategoriach systemu-systemów;
  3. Zastosowanie różnych perspektyw pozwala na minimalizowanie ryzyk związanych ze skrzywieniami poznawczymi, które są częścią ludzkiej natury.

Skorzystanie z różnych, często odległych od siebie dziedzin, pozwala również podkreślić niejednoznaczność i niejednorodność tej dziedziny. Sprawi to – wierzę w to mocno – że zgłębianie tematyki bezpieczeństwa w biznesie stanie się ekscytującą podróżą, w takcie której możesz zdobyć wiedzę przydatną także w innych obszarach Twojego życia.

Blog jest również miejsce, gdzie – jako autor – mogę dzielić się gromadzoną od kilku lat wiedzą z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa działalności gospodarczej. Zaś konwencja tego przedsięwzięcia powinna motywować mnie do systematycznej pracy polegającej na porządkowaniu swojej wiedzy oraz jej dalszym powiększaniu.

Do kogo

Blog ten adresowany jest do wszystkich osób funkcjonujących w świecie biznesu, które chcą nie tylko poczuć się bezpiecznej, ale także realnie zmniejszyć ryzyko, na jakie są wystawione.

Najwięcej wartościowych treści znajdą tutaj jednak:

  • przedsiębiorcy;
  • osoby odpowiedzialne za firmowe bezpieczeństwo;
  • studenci i praktycy zarządzania;
  • studenci i praktycy dziedzin związanych z bezpieczeństwem.

Oczywiście mile widziane są też osoby, które trafiły stronę przypadkiem i zostały zaintrygowane treścią. Tym bardziej, że duża ilość przedstawionych tutaj uwag i metod w dużym stopniu odnosi się także do życia prywatnego, a więc dotyczy nas wszystkich.

Z racji głównej misji bloga B-secure, polegającej na promocji tematyki bezpieczeństwa w biznesie, pragnę zaprosić Ciebie Drogi Czytelniku nie tylko do biernego odbioru treści, ale również do podzielenie się w komentarzach swoimi doświadczeniami, uwagami, opiniami, czy polemiką. Jeśli uważasz, że się mylę – daj mi okazję wyjść z błędu 🙂

Jeśli spodobały Ci się zawarte na blogu treści bądź mogłyby one zainteresować Twoich znajomych, podziel się proszę linkiem do tej strony. To wiele dla mnie znaczy!