Jakie czynniki decydują o sygnalizowaniu o nieprawidłowościach do organizacji?

Artykuł naukowy poświęcony wspieraniu wewnętrznego whistleblowingu.

sygnaliści, whistlelblowing, system, promocja

Jest mi niezmiernie miło pochwalić się, że w Journal of Economics and Management ukazał się niedawno mój artykuł poświęcony czynnikom wspierającym występowanie w organizacji wewnętrznego whistleblowingu. Artykuł oparty jest na systematycznym przeglądzie literatury (systematic review) i może okazać się szczególnie przydatny zarówno badaczom zainteresowanym tematyką sygnalistów, jak i praktykom zorientowanym na wdrażanie i zarządzanie systemami whistleblowingowymi.

Artykuł zbiera i integruje współczesną wiedzę na temat czynników, które wedle ustaleń badaczy są istotne dla zgłaszania nieprawidłowości do organizacji (w przeciwieństwie do zgłoszeń zewnętrznych – takich jak organy ścigania, organy nadzorcze, media itd.).

Artykuł jest dostępny w wersji pdf pod poniższym linkiem: https://www.ue.katowice.pl/en/university/journals/journal-of-economics-and-management/published-articles/archive/jem-vol44-2022.html

Żeby go pobrać należy odnaleźć artykuł pt. Factors influencing internal whistleblowing. A systematic review of the literature a następnie kliknąć przycisk PDF.

PODOBAJĄ CI SIĘ TREŚCI NA BLOGU?

Dołącz do subskrybentów newslettera, aby otrzymywać ciekawe treści, które pomogą Ci zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twoje i Twojej organizacji.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =

error: Content is protected !!