Krav maga. Izraelski system walki w bezpośrednim kontakcie – David Kahn (książka)

samoobrona, walka w bliski kontakcie

Podręcznik autorstwa Davida Kahna, to doskonała lektura do rozpoczęcia swojej przygody z tematyką samoobrony i walki w bliskim kontakcie. Książka bazuje w 100% na izraelskim systemie walki, który cieszy się obecnie opinią najskuteczniejszej metody walki wręcz.

Autor zaś, to pierwszy Amerykanin, jaki otrzymał czarny pas, nadawany przez Israeli Krav Maga Association (IKMA). Czyli organizację uważaną za spadkobierczynię tradycji zapoczątkowanej przez Imiego Lichtenfelda – twórcy izraelskiej krav maga.

Khan na łamach książki wprowadza czytelnika na coraz wyższe stopnie wtajemniczenia , odsłaniając przed nim kolejne elementy filozofii i technik izraelskiego systemu, w którym – jak sam przyznaje – zakochał się „od pierwszego rzucenia” (zainteresowanych rozwinięciem tej frazy odsyłam do książki 🙂 )

W pierwszy rozdziale uzyskujemy podstawowe informacje o tym czy w ogóle jest krav maga, skąd się wzięła i jak z typowo militarnego systemu walki (ukierunkowanego na efektywną eliminację  przeciwnika) stała się systemem samoobrony dostępnym dla cywilnych adeptów. Rozdział drugi zaznajamia nas z filozofią krav maga, bez znajomości której niemożliwe jest pełne wykorzystanie metod i technik tego systemu. Kolejna część zwraca uwagę na krytyczne znaczenie przygotowania mentalnego i to jak się za nie zabrać. W rozdziałach od 4 do 6 poznajemy podstawowe techniki dotyczące kopnięć, ciosów rękom i walki w zwarciu. W rozdziale 7 autor pokazuje jak łatwo można uwolnić się z nawet beznadziejnie wyglądających sytuacji, spowodowanych chwytem napastnika. Dwie ostatnie części książki pokazują jak doskonalić swoje ogólne umiejętności w zakresie walki wręcz. A także jak w ciągu dwóch tygodni – w oparciu o zaproponowany przez autora program treningowy – zbudować porządną bazę, która zwiększy naszą pewność siebie i będzie dobry punktem wyjścia do nabierania bardziej zaawansowanych umiejętności.

Książkę Krav maga. Izraelski system walki w bezpośrednim kontakcie szczególnie polecam osobom które chciałyby zwiększyć swojego bezpieczeństwo osobiste, a nie miały wcześniej do czynienia z żadną ze sztuk bądź systemów walki. Mniej odkrywcza będzie ona z pewnością dla osób mających już za sobą pewien staż treningowy w ramach tego systemu.

Polecam ją również tym którzy zainteresowali się/ bądź chcieliby się zainteresować izraelską krav magą, ale nie wiedzą od czego zacząć. Sam swoją przygodę z tym trudnym do przecenienia systemem samoobrony i walki wręcz zacząłem właśnie od książki Davida Kahna.

PODOBAJĄ CI SIĘ TREŚCI NA BLOGU?

Dołącz do subskrybentów newslettera, aby otrzymywać ciekawe treści, które pomogą Ci zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twoje i Twojej organizacji.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =

error: Content is protected !!