Jeśli nie wiesz: co oznaczają pojęcia takie jak flaming, doomsurfing, czy kruegerware; co zagraża naszej prywatności w sieci; w jaki sposób generujemy cyfrowy ślad – koniecznie zapoznaj się z poradnikiem pt. „ABC cyberbezpieczeństwa”.
Mimo, że nominalnie publikacja ta skierowana jest do uczniów, chyba każda z osób zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji może znaleźć tam nowe, wartościowe informacje. Z pewnością zaś z lektury skorzystają osoby, którym tematyka cyberbezpieczeństwa nie jest zbyt bliska.
Dlaczego warto sięgnąć po „ABC cyberbezpieczeństwa”?
➡ To konkretna pigułka wiedzy przedstawiająca szerokie spektrum tematów z zakresu cyberbezpieczeństwa.
➡ Zawiera nie tylko definicje, ale także sporą porcję praktycznych informacji (m.in. jak zabezpieczyć się przed konkretnym zagrożeniem, jak reagować w przypadku incydentów IT itp.).
➡ Znajdziesz tam wiele odwołań do źródeł zewnętrznych: innych poradników, kursów, raportów oraz publikacji.
➡ Publikacja ta to przegląd cyberzagrożeń (nie tylko o stricte technicznym charakterze) – przegląd ten może okazać się przydatny np. przy przeprowadzaniu analizy ryzyka.
➡ „ABC cyberbezpieczeństwa” to przyjazna forma prezentacji treści (konwencja słownika/encyklopedii rozszerzająca wyjaśniane pojęcia o praktyczne informacje pozwalające podnieść poziom bezpieczeństwa zarówno osobistego jak i organizacyjnego).
Publikację można pobrać z tego miejsca.
PODOBAJĄ CI SIĘ TREŚCI NA BLOGU?
Dołącz do subskrybentów newslettera, aby otrzymywać ciekawe treści, które pomogą Ci zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twoje i Twojej organizacji.
KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK!