Dlaczego powinieneś przeczytać „ABC cyberbezpieczeństwa”

słownik cyberbezpieczeństwa

Jeśli nie wiesz: co oznaczają pojęcia takie jak flaming, doomsurfing, czy kruegerware; co zagraża naszej prywatności w sieci; w jaki sposób generujemy cyfrowy ślad – koniecznie zapoznaj się z poradnikiem pt. „ABC cyberbezpieczeństwa”.

Mimo, że nominalnie publikacja ta skierowana jest do uczniów, chyba każda z osób zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji może znaleźć tam nowe, wartościowe informacje. Z pewnością zaś z lektury skorzystają osoby, którym tematyka cyberbezpieczeństwa nie jest zbyt bliska. 

Dlaczego warto sięgnąć po „ABC cyberbezpieczeństwa”?

➡ To konkretna pigułka wiedzy przedstawiająca szerokie spektrum tematów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

➡ Zawiera nie tylko definicje, ale także sporą porcję praktycznych informacji (m.in. jak zabezpieczyć się przed konkretnym zagrożeniem, jak reagować w przypadku incydentów IT itp.).

➡ Znajdziesz tam wiele odwołań do źródeł zewnętrznych: innych poradników, kursów, raportów oraz publikacji.

➡ Publikacja ta to przegląd cyberzagrożeń (nie tylko o stricte technicznym charakterze) – przegląd ten może okazać się przydatny np. przy przeprowadzaniu analizy ryzyka.

➡ „ABC cyberbezpieczeństwa” to przyjazna forma prezentacji treści (konwencja słownika/encyklopedii rozszerzająca wyjaśniane pojęcia o praktyczne informacje pozwalające podnieść poziom bezpieczeństwa zarówno osobistego jak i organizacyjnego).

Publikację można pobrać z tego miejsca.

PODOBAJĄ CI SIĘ TREŚCI NA BLOGU?

Dołącz do subskrybentów newslettera, aby otrzymywać ciekawe treści, które pomogą Ci zatroszczyć się o bezpieczeństwo Twoje i Twojej organizacji.

KLIKNIJ W PONIŻSZY PRZYCISK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewięć =

error: Content is protected !!